Sękowo: Oplem wjechał w drzewo

Sękowo: Oplem wjechał w drzewo

Do kolejnego tragicznego wypadku na drogach naszego powiatu doszło wczoraj około godziny 23 w miejscowości Sękowo.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Opel Omega, który zjechał ze stromego pobocza i uderzył w drzewo. Nieprzytomny kierowca znajdował się w pojeździe, po przeprowadzonej na miejscu reanimacji został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Szamotułach, gdzie nad ranem zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Wczoraj około godziny 23 policjanci interweniowali w związku z wypadkiem, do którego doszło w Sękowie. Na miejscu okazało się iż 31-letni mieszkaniec powiatu Obornickiego, który kierował Oplem Omegą, na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w trzy znajdujące się obok siebie drzewa. Nieprzytomnego mężczyznę pogotowie przetransportowało do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, szkic miejsca wypadku, dokumentację fotograficzną. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że miał on aktywny zakaz kierowania pojazdami. Sprawa wypadku będzie wyjaśniania w ramach policyjnego postępowania. – poinformowała nas mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy KPP w Szamotułach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz kierowaniu ruchem. Droga wojewódzka nr 306 w miejscu prowadzonej akcji ratunkowej była zablokowana.

W działaniach ratunkowych brały udział PSP Szamotuły, OSP Podrzewie, OSP Sękowo oraz policja i zespół ratownictwa medycznego.

fot. OSP Podrzewie

Podobne artykuły

najnowszy najstarszy oceniany
Anonimowo
Gość
Anonimowo

miał zakaz prowadzenia…..ktoś chciał mu uratować jednak życie….widać sam nie chciał…..