Sękowo: Oplem wjechał w drzewo

Sękowo: Oplem wjechał w drzewo

Do kolejnego tragicznego wypadku na drogach naszego powiatu doszło wczoraj około godziny 23 w miejscowości Sękowo.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Opel Omega, który zjechał ze stromego pobocza i uderzył w drzewo. Nieprzytomny kierowca znajdował się w pojeździe, po przeprowadzonej na miejscu reanimacji został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Szamotułach, gdzie nad ranem zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Wczoraj około godziny 23 policjanci interweniowali w związku z wypadkiem, do którego doszło w Sękowie. Na miejscu okazało się iż 31-letni mieszkaniec powiatu Obornickiego, który kierował Oplem Omegą, na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w trzy znajdujące się obok siebie drzewa. Nieprzytomnego mężczyznę pogotowie przetransportowało do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, szkic miejsca wypadku, dokumentację fotograficzną. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że miał on aktywny zakaz kierowania pojazdami. Sprawa wypadku będzie wyjaśniania w ramach policyjnego postępowania. – poinformowała nas mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy KPP w Szamotułach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz kierowaniu ruchem. Droga wojewódzka nr 306 w miejscu prowadzonej akcji ratunkowej była zablokowana.

W działaniach ratunkowych brały udział PSP Szamotuły, OSP Podrzewie, OSP Sękowo oraz policja i zespół ratownictwa medycznego.

fot. OSP Podrzewie

Podobne artykuły

Nowe serce szpitala

Nowe serce szpitala

Dział Centralnej Sterylizacji (DCS) jest sercem szamotulskiego szpitala. Jeśli praca tam ustanie, staną wszystkie szpitalne…

Komentarze zablokowane