Filmoteka Młodego Patrioty [film]

Filmoteka Młodego Patrioty [film]

16 października 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy uczestniczyli w kinie Halszka, w wyjątkowym przeglądzie filmowym pt.: „Filmoteka Młodego Patrioty”, zorganizowanym w związku z realizowanym w szkole projektem pt.: „Nasza szkoła o niepodległości”.

Społeczność szkolna, wraz z zaproszonymi gośćmi, obejrzała aż dwanaście wyjątkowych filmów nagranych przez uczniów szkoły na podstawie książki „Historyjki o historii. Bohaterskie czyny naszych dziadków” Jerzego Ciechanowskiego. Opowiedziane przez uczniów historie przedstawiają dzieje Polski i Polaków od momentu powstania państwa polskiego aż do dnia dzisiejszego. Filmy zrealizowane zostały w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzruszają i bawią odbiorców, ale przede wszystkim przybliżają historię naszej ojczyzny. W spotkaniu „Filmoteka młodego patrioty” towarzyszyła uczniom pani starosta Beata Hanyżak, która, wraz z dyrektor szkoły panią Bernadetą Adamską, uroczystym klapsem filmowym rozpoczęła ten niesamowity seans.

Filmoteka Młodego Patrioty zostanie ponownie wyświetlona w kinie „Halszka”, seans odbędzie się 16 listopada o godzinie 10:00. Od dzisiaj wszystkie części Filmoteki Młodego Patrioty, obejrzeć możemy również w serwisie YouTube.

Red./Zespół Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach

Podobne artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Emilia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Emilia
Gość
Emilia

Fantastyczne filmy! Gratuluję młodzieży ZS im. Jana Brzechwy.