Dwie kolizje z nietrzeźwymi kierującymi jednego dnia

Dwie kolizje z nietrzeźwymi kierującymi jednego dnia

Dwie osoby podejrzewane o kierowanie w stanie nietrzeźwości wpadły wczoraj w ręce policjantów. Obaj mężczyźni są też podejrzewani o udział w zdarzeniach drogowych. Sprawy wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

O tym, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu nie popłaca mogło się przekonać dwóch mężczyzn zatrzymanych wczoraj przez policjantów. Wczoraj, po godzinie 18 funkcjonariusze dwukrotnie interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których brali udział nietrzeźwi kierujący.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 18.10. Z ustaleń wynikało, iż na ulicy Dworcowej w Szamotułach doszło do kolizji drogowej. Jak się okazało, zderzyły się ze sobą dwa samochody: volkswagen transporter (którym kierował 24-letni obywatel Ukrainy) oraz Audi A4 (którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Szamotuły). Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W takcie interwencji funkcjonariuszy okazało się, iż jeden z uczestników zdarzenia jest nietrzeźwy. 24-latek miał około 1 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Kilkadziesiąt minut później policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Baborówku. Sprawca kolizji uciekł z miejsca. Jak się okazało, kierujący Citroenem Berlingo wjechał w słup oświetleniowy. Policjanci ustalili, iż podejrzewanym o jazdę tym samochodem był 28-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 19.40 w miejscu zamieszkania. Okazało się, iż w chwili zatrzymania 28-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał też aktywny zakaz kierowania pojazdami. 28-latek również trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Niniejsze sprawy wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia, za nieprzestrzeganie sądowego zakazu do 5 lat, natomiast za wykroczenia związane ze spowodowaniem zdarzeń drogowych, mężczyznom grozi grzywna.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.